| Manufacturer Part Number: | LHL10TB331K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µH Unshielded Inductor 680mA 560 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHL10TB331K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHL10TB331K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 330µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 680mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 560 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.433" Dia (11.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHL10TB331K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHL10TB331K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHL10TB331K is new and unused, you can buy LHL10TB331K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHL10TB331K.
| IULDHK111-35860-15 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IULDHK111-35860-15.pdf | |
| DSC1123CE2-062.0000 | 62MHz LVDS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 32mA Enable/Disable | DSC1123CE2-062.0000.pdf | |
| 1812-100K | 10nH Unshielded Inductor 1.23A 100 mOhm Max 2-SMD | 1812-100K.pdf | |
| 8N3DV85BC-0126CDI8 | VCXO IC 19.2MHz, 38.4MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0126CDI8.pdf | |
| TMS32VC549PGE100G4 | IC FIXED POINT DSP 144-LQFP | TMS32VC549PGE100G4.pdf | |
| TVP70025IPZP | IC VID/GRAPHCS DIGITIZR 100HTQFP | TVP70025IPZP.pdf | |
| TL7660IDGKR | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | TL7660IDGKR.pdf | |
| 3009P-1-104 | 100k Ohm 0.75W, 3/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15 Turn Side Adjustment | 3009P-1-104.pdf | |
| VI-JWY-CY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VI-JWY-CY-F1.pdf | |
| TXD2-L-4.5V-3 | TX-D RELAY2 FORM C 4.5V | TXD2-L-4.5V-3.pdf | |
| PFG.0B.306.CLLD52Z | CONN INLINE PLUG | PFG.0B.306.CLLD52Z.pdf | |
| 0395040118 | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 0395040118.pdf | |
| RG2012V-5361-W-T1 | RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012V-5361-W-T1.pdf |