| Manufacturer Part Number: | LHL10NB100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 3.2A 34 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHL10NB100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHL10NB100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 34 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.433" Dia (11.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHL10NB100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHL10NB100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHL10NB100K is new and unused, you can buy LHL10NB100K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHL10NB100K.
| VJ0402D0R1BLAAP | 0.10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D0R1BLAAP.pdf | |
| ECM43DCMI-S288 | CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND | ECM43DCMI-S288.pdf | |
| JAN2N3500L | TRANS NPN 150V 0.3A | JAN2N3500L.pdf | |
| LK3RGB | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Engine - Red, Green, Blue (RGB) Rectangle | LK3RGB.pdf | |
| VI-2NT-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VI-2NT-IW-F4.pdf | |
| VI-B6K-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-B6K-MY-B1.pdf | |
| VE-B6X-MU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W | VE-B6X-MU-F1.pdf | |
| AIB1F9767-22-10-22-63SC | GT 12C 4#12 8#16 SKT RECP LINE | AIB1F9767-22-10-22-63SC.pdf | |
| BACC63CE24-9P | CONN 2C 2#4 PIN PLUG | BACC63CE24-9P.pdf | |
| CN0966A14A15S8Y040 | 26500 15C 15#20 S PLUG AN LC | CN0966A14A15S8Y040.pdf | |
| DBMP25PC | DSUB 25 M PCB R/A G ZINC | DBMP25PC.pdf | |
| TSW-123-05-L-S | 23 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-123-05-L-S.pdf | |
| AT0805CRD0734R8L | RES SMD 34.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 | AT0805CRD0734R8L.pdf |