| Manufacturer Part Number: | LHF15BB681K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µH Unshielded Inductor 1.1A 620 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHF15BB681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHF15BB681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LHF15BB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 680µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 620 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.906" (23.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHF15BB681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHF15BB681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHF15BB681K is new and unused, you can buy LHF15BB681K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHF15BB681K.
| AQ137M6R2BA1ME | 6.2pF 500V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | AQ137M6R2BA1ME.pdf | |
| LP120F35IDT | 12MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | LP120F35IDT.pdf | |
| 74LVX00SJX | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOP | 74LVX00SJX.pdf | |
| VE-J2Y-EZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W | VE-J2Y-EZ-F3.pdf | |
| VE-2W4-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VE-2W4-MY-F3.pdf | |
| VYB20W-Q48-D5-T | CONVERTER DC/DC 20W +/-5V 2A | VYB20W-Q48-D5-T.pdf | |
| CSNL2512FTL500 | RES SMD 0.0005 OHM 1% 2W 2512 | CSNL2512FTL500.pdf | |
| TXR40SC00-1410AI | Silver Connector Backshell, Heat Shrink Adapter M22x1 15, D | TXR40SC00-1410AI.pdf | |
| D38999/26MF32SNL | 32 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26MF32SNL.pdf | |
| 0428786504 | Jack Modular Connector 6p2c (RJ11) Vertical Unshielded Cat3 | 0428786504.pdf | |
| 830-80-021-20-001101 | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Tin | 830-80-021-20-001101.pdf | |
| 1769300000 | 8 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 1769300000.pdf | |
| 246225 | 1 Position Sleeve Connector Blue, Transparent 0.187" (4.75mm) | 246225.pdf |