| Manufacturer Part Number: | LFR-255G48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 515NM GRN CLR 8-48V BA9S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-255G48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-255G48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-255G48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-255G48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-255G48V is new and unused, you can buy LFR-255G48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-255G48V.
| AHD107M10E16T | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AHD107M10E16T.pdf | |
| 4120-G111-J2M1-K5S0ZN-5A | CIR BRKR THRM 5A | 4120-G111-J2M1-K5S0ZN-5A.pdf | |
| 54061003400 | 10nH Unshielded Wirewound Inductor 780mA 45 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | 54061003400.pdf | |
| LTC2637IMS-LMX10#TRPBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 16-MSOP | LTC2637IMS-LMX10#TRPBF.pdf | |
| MIKROE-1744 | STM32F415 FlowPaw STM32F4 MCU 32-Bit ARM® Cortex®-M4 Embedded Evaluation Board | MIKROE-1744.pdf | |
| PY14-0 | Relay Socket Through Hole | PY14-0.pdf | |
| SJTP00RT-20-35P | 79 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | SJTP00RT-20-35P.pdf | |
| JBXEP2G06FCSDS | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | JBXEP2G06FCSDS.pdf | |
| CTV06RQW-17-2SC-LC | TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) SKT RE | CTV06RQW-17-2SC-LC.pdf | |
| D38999/24FF11AC | 11 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | D38999/24FF11AC.pdf | |
| 831-87-024-10-230101 | 24 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 831-87-024-10-230101.pdf |