| Manufacturer Part Number: | LFR-255CW48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM COOL WHT CLR 8-48V BA9S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-255CW48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-255CW48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-255CW48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-255CW48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-255CW48V is new and unused, you can buy LFR-255CW48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-255CW48V.
| UMA1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1C101MDD.pdf | |
| PM2120-270K-RC | 27µH Unshielded Toroidal Inductor 10.4A 12 mOhm Max Nonstandard | PM2120-270K-RC.pdf | |
| 8N4QV01LG-1099CDI8 | VCXO IC 187.5MHz, 250MHz, 287.5MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-1099CDI8.pdf | |
| ATF1500A-10JC | IC CPLD 32MC 10NS 44PLCC | ATF1500A-10JC.pdf | |
| 74AHC1G04GV-Q100H | Inverter IC 1 Channel 5-TSOP | 74AHC1G04GV-Q100H.pdf | |
| VI-J1T-EY-F1 | CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W | VI-J1T-EY-F1.pdf | |
| RC1005J3R6CS | RES SMD 3.6 OHM 5% 1/16W 0402 | RC1005J3R6CS.pdf | |
| RE1206DRE0730R1L | RES SMD 30.1 OHM 0.5% 1/4W 1206 | RE1206DRE0730R1L.pdf | |
| MS24264R22B32P8 | 32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS24264R22B32P8.pdf | |
| TVP00RF-23-151SB-S3AD | 151 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00RF-23-151SB-S3AD.pdf | |
| 956244-2000-AR-PT | 44 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 956244-2000-AR-PT.pdf | |
| VM10758200J0G | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VM10758200J0G.pdf |