| Manufacturer Part Number: | LFR-255B48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM BLUE CLR 8-48V BA9S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-255B48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-255B48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-255B48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-255B48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-255B48V is new and unused, you can buy LFR-255B48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-255B48V.
| 0459.125ER | FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC | 0459.125ER.pdf | |
| SIT9120AI-2D3-33E100.00000T | OSC XO 3.3V 100MHZ | SIT9120AI-2D3-33E100.00000T.pdf | |
| ELJ-NC22NKF | 22nH Unshielded Wirewound Inductor 240mA 430 mOhm Max 1008 (2520 Metric) | ELJ-NC22NKF.pdf | |
| X9317UM8-2.7T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | X9317UM8-2.7T1.pdf | |
| DSPIC33EV64GM104-I/ML | dsPIC dsPIC™ 33EV Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 64KB (22K x 24) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33EV64GM104-I/ML.pdf | |
| TDA749313TR | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 24-HTSSOP | TDA749313TR.pdf | |
| RACD07-700 | 700mA 3 ~ 10.5 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | RACD07-700.pdf | |
| MAX44262EVKIT+ | EVAL BOARD FOR MAX44262 | MAX44262EVKIT+.pdf | |
| LT4HLT8-AC240V | DIGITAL TIMER IP66 0.001S-999.9H | LT4HLT8-AC240V.pdf | |
| CA3108E36-10SF80A95 | 48 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CA3108E36-10SF80A95.pdf | |
| 983-0S10-05S7-L | 5 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | 983-0S10-05S7-L.pdf | |
| M20-9722445 | 48 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | M20-9722445.pdf | |
| PFRR1206Y1002WBT | RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 1206 | PFRR1206Y1002WBT.pdf | |
| 4606X-102-120LF | RES ARRAY 3 RES 12 OHM 6SIP | 4606X-102-120LF.pdf |