| Manufacturer Part Number: | LFR-240WW48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED WARM WHITE 8-48V BA15D |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-240WW48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-240WW48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-240WW48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-240WW48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-240WW48V is new and unused, you can buy LFR-240WW48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-240WW48V.
| UBT1K220MPD1TD | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1K220MPD1TD.pdf | |
| C0603C0G1E160G | 16pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E160G.pdf | |
| K681M10X7RF53L2 | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K681M10X7RF53L2.pdf | |
| 213441-8 | RME2P106S106S-0001 200 | 213441-8.pdf | |
| STPS40150CW | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 20A Through Hole, Radial TO-247-3 | STPS40150CW.pdf | |
| 74LCXH245MSAX | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | 74LCXH245MSAX.pdf | |
| IDT71V65703S75PF | IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP | IDT71V65703S75PF.pdf | |
| RER45F1650RCSL | RES CHAS MNT 165 OHM 1% 10W | RER45F1650RCSL.pdf | |
| ERA-2ARB303X | RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402 | ERA-2ARB303X.pdf | |
| CR0805-JW-185ELF | RES SMD 1.8M OHM 5% 1/8W 0805 | CR0805-JW-185ELF.pdf | |
| AMM18DTAD | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | AMM18DTAD.pdf | |
| HMC50DRYI-S93 | CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD | HMC50DRYI-S93.pdf | |
| RAD-08-BB | 8.0MM RADSOK CONT ASSY BUSBAR | RAD-08-BB.pdf | |
| 1-1546978-6 | 16 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 1-1546978-6.pdf | |
| RCS040297K6FKED | RES SMD 97.6K OHM 1% 1/5W 0402 | RCS040297K6FKED.pdf |