| Manufacturer Part Number: | LFR-240R48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 660NM RED 8-48V BA15D |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-240R48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-240R48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-240R48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-240R48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-240R48V is new and unused, you can buy LFR-240R48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-240R48V.
| MKP383362063JFP2B0 | 0.062µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) | MKP383362063JFP2B0.pdf | |
| 2028-42-C2FLF | GDT 420V 20% 20KA T/H FAIL SHORT | 2028-42-C2FLF.pdf | |
| IRFS3306PBF | MOSFET N-CH 60V 120A D2PAK | IRFS3306PBF.pdf | |
| ECLAMP2386K.TCT | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 6 Channel R = 200 Ohms, C = 12pF 12-UFDFN Exposed Pad | ECLAMP2386K.TCT.pdf | |
| AD811ARZ-16 | IC VIDEO OPAMP HP 16-SOIC | AD811ARZ-16.pdf | |
| V150B3V3T150BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W | V150B3V3T150BN3.pdf | |
| VI-J0R-MZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W | VI-J0R-MZ-F3.pdf | |
| 352151RFT | RES SMD 51 OHM 1% 2W 2512 | 352151RFT.pdf | |
| KPT02E12-10PDV | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | KPT02E12-10PDV.pdf | |
| 10120513-001C-TRLF | CONN RCPT SAS VERT | 10120513-001C-TRLF.pdf | |
| AXG120144 | 20 Position Connector Socket, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | AXG120144.pdf | |
| RNMF14FTD1K65 | RES 1.65K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNMF14FTD1K65.pdf | |
| RLR07C1781FMRSL | RES 1.78K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C1781FMRSL.pdf |