| Manufacturer Part Number: | LFR-240CW48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED COOL WHITE 8-48V BA15D |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-240CW48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-240CW48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-240CW48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-240CW48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-240CW48V is new and unused, you can buy LFR-240CW48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-240CW48V.
| 12061A330GAT4A | 33pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 12061A330GAT4A.pdf | |
| 1825SC472MAT3A\SB | 4700pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | 1825SC472MAT3A\SB.pdf | |
| VJ2220Y393JBGAT4X | 0.039µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm) | VJ2220Y393JBGAT4X.pdf | |
| M39003/01-2445/HSD | 0.068µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-2445/HSD.pdf | |
| 0MEG225.XP | FUSE AUTO 225A 32VAC/VDC | 0MEG225.XP.pdf | |
| ATV02W200-HF | TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD-123 | ATV02W200-HF.pdf | |
| ISL80103IR18Z | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 3A 10-DFN (3x3) | ISL80103IR18Z.pdf | |
| VI-B2K-CX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | VI-B2K-CX-F3.pdf | |
| HMC50DRYS | CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD | HMC50DRYS.pdf | |
| ACS02C14S-2P-472 | ER 4C 4#16S PIN RECP BOX | ACS02C14S-2P-472.pdf | |
| CA3106E14S-1SBF80F0 | 3 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Strain Relief | CA3106E14S-1SBF80F0.pdf | |
| CTVS06RF-23-35AB | CTV 100C 100#22D PIN PLUG | CTVS06RF-23-35AB.pdf | |
| RN73C1J60K4BTDF | RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 | RN73C1J60K4BTDF.pdf | |
| 9T08052A3091DBHFT | RES SMD 3.09K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 9T08052A3091DBHFT.pdf | |
| 77063271 | RES ARRAY 3 RES 270 OHM 6SIP | 77063271.pdf |