| Manufacturer Part Number: | LFR-240B48V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 460NM BLUE 8-48V BA15D |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-240B48V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-240B48V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-240B48V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-240B48V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-240B48V is new and unused, you can buy LFR-240B48V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-240B48V.
| RPE5C1H5R0C2S1B03A | 5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RPE5C1H5R0C2S1B03A.pdf | |
| SA24CA-E3/73 | TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO204AC | SA24CA-E3/73.pdf | |
| RCB09DHRD | CONN CARD EXTEND 18POS .050" | RCB09DHRD.pdf | |
| ECM43DCMI-S288 | CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND | ECM43DCMI-S288.pdf | |
| S-8261ACXMD-G4XT2U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SOT-23-6 | S-8261ACXMD-G4XT2U.pdf | |
| VI-J6N-MZ-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W | VI-J6N-MZ-F2.pdf | |
| D38999/24WB5PD | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24WB5PD.pdf | |
| DCM27W2S0L4A191A197 | D-SUB STR COMBO 3.05MM HOLE | DCM27W2S0L4A191A197.pdf | |
| AXN480430P | 80 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | AXN480430P.pdf | |
| 852-80-008-20-002101 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Tin | 852-80-008-20-002101.pdf | |
| PEC04DBCN | 8 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | PEC04DBCN.pdf | |
| 0705750087 | 18 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0705750087.pdf | |
| 3205064 | Terminal Block Connector 3 Position Ground, Earth Green, Yellow 16-24 AWG | 3205064.pdf | |
| CRCW12061M91FKEB | RES SMD 1.91M OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12061M91FKEB.pdf | |
| RNF14BAC619R | RES 619 OHM 1/4W .1% AXIAL | RNF14BAC619R.pdf |