| Manufacturer Part Number: | LFR-209Y12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 585NM YLW CLR 12V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209Y12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209Y12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209Y12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209Y12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209Y12V is new and unused, you can buy LFR-209Y12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209Y12V.
| 3120-F311-P7T1-W15FY3-8A | CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC | 3120-F311-P7T1-W15FY3-8A.pdf | |
| BZD27C68P-M3-18 | Zener Diode 68V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD27C68P-M3-18.pdf | |
| 8N3Q001FG-0134CDI8 | Clock Oscillator IC 100MHz, 156.25MHz, 250MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0134CDI8.pdf | |
| AD8367ARU | Variable Gain Amplifier 1 Circuit 14-TSSOP | AD8367ARU.pdf | |
| CT94EX102 | 1k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment | CT94EX102.pdf | |
| VI-22V-IX | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W | VI-22V-IX.pdf | |
| GBB60DHLR | CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD | GBB60DHLR.pdf | |
| 803-83-006-10-132101 | 6 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 803-83-006-10-132101.pdf | |
| 1589809-3 | 15 Position Receptacle Connector 0.025" (0.64mm) Through Hole, Right Angle Gold | 1589809-3.pdf | |
| 2905962 | 12 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To Rectangular, Male 12-24 AWG | 2905962.pdf | |
| RG1608V-1241-B-T5 | RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608V-1241-B-T5.pdf | |
| 9T12062A7502BBHFT | RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 1206 | 9T12062A7502BBHFT.pdf | |
| CMF552K0500FKEB | RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF552K0500FKEB.pdf | |
| WW12FT649R | RES 649 OHM 0.4W 1% AXIAL | WW12FT649R.pdf |