| Manufacturer Part Number: | LFR-209R12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 630NM RED CLR 12V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209R12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209R12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209R12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209R12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209R12V is new and unused, you can buy LFR-209R12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209R12V.
| UKT1A331MPD1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A331MPD1TD.pdf | |
| K102J10C0GF5TH5 | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K102J10C0GF5TH5.pdf | |
| VJ0805D1R7BLBAC | 1.7pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R7BLBAC.pdf | |
| ECM36DRMI | CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW | ECM36DRMI.pdf | |
| BCV63,215 | TRANS 2NPN 30V/6V 0.1A SOT143B | BCV63,215.pdf | |
| V375A3V3E264BS | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W | V375A3V3E264BS.pdf | |
| ERJ-P6WF11R0V | RES SMD 11 OHM 1% 1/2W 0805 | ERJ-P6WF11R0V.pdf | |
| PHEC40R-R311-XLF | CONN D-SUB | PHEC40R-R311-XLF.pdf | |
| L177SDBG25SOL2 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | L177SDBG25SOL2.pdf | |
| 56F513-014-TI | CONN MICRO-D PLUG | 56F513-014-TI.pdf | |
| 0936010892 | HOOD SIDE ENTRY 2 PEGS HIGH CONS | 0936010892.pdf | |
| 10114829-10110LF | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Through Hole Tin | 10114829-10110LF.pdf | |
| 929665-01-18-I | 36 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929665-01-18-I.pdf |