| Manufacturer Part Number: | LFR-209G28V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 515NM GRN CLR 28V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209G28V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209G28V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209G28V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209G28V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209G28V is new and unused, you can buy LFR-209G28V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209G28V.
| 08052U560FAT2A | 56pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08052U560FAT2A.pdf | |
| HEB-KW-RYC | FUSE HOLDR CART 600V 30A IN LINE | HEB-KW-RYC.pdf | |
| 1301530059 | 15A GFCI MANUAL2' 14W/15W47 | 1301530059.pdf | |
| 3272 | Banana Plug Connector Miniature Rivet | 3272.pdf | |
| ERJ-S06F7680V | RES SMD 768 OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F7680V.pdf | |
| ACC12DTMZ-S273 | CONN EDGECARD 24POS .100" | ACC12DTMZ-S273.pdf | |
| EMM31DTMT-S189 | CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD | EMM31DTMT-S189.pdf | |
| 85107A122P50 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | 85107A122P50.pdf | |
| CA08COME18-1SBF80 | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA08COME18-1SBF80.pdf | |
| 325145-04-0 | 4 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 325145-04-0.pdf | |
| RT0402BRE071K82L | RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRE071K82L.pdf | |
| RCP0505B13R0GED | RES SMD 13 OHM 2% 5W 0505 | RCP0505B13R0GED.pdf | |
| RN60E2003FR36 | RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60E2003FR36.pdf |