| Manufacturer Part Number: | LFR-209G12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 515NM GRN CLR 12V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209G12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209G12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209G12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209G12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209G12V is new and unused, you can buy LFR-209G12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209G12V.
| MAL214099118E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099118E3.pdf | |
| AQ12EM510JAJWE | 51pF 150V Ceramic Capacitor M 0606 (1616 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | AQ12EM510JAJWE.pdf | |
| 2-211991-6 | NIC66G21FA09GDO | 2-211991-6.pdf | |
| 445C23B24M57600 | 24.576MHz ±20ppm Crystal 13pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 2-SMD | 445C23B24M57600.pdf | |
| 1N5935PE3/TR8 | Zener Diode 28V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5935PE3/TR8.pdf | |
| JAN1N977D-1 | Zener Diode 47V 500mW ±1% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JAN1N977D-1.pdf | |
| 28L0138-70R-10 | 220 Ohm Impedance Ferrite Bead Axial Through Hole 5A 1 Lines 10 mOhm Max DCR | 28L0138-70R-10.pdf | |
| XTEHVW-D0-0000-00000LDF6 | LED Lighting XLamp® XT-E HVW White, Warm 3750K 12V 88mA 130° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEHVW-D0-0000-00000LDF6.pdf | |
| 2M805-003-02NF11-4SB | M805 4C 4#16 SKT RECP OM | 2M805-003-02NF11-4SB.pdf | |
| SJT07RT-12-98P | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | SJT07RT-12-98P.pdf | |
| KPSE08P12-10S | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | KPSE08P12-10S.pdf | |
| 10064555-412720HLF | 41 Position FPC Connector Contacts, Top 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle | 10064555-412720HLF.pdf | |
| 1-2133341-1 | 1 Position Housing Connector Female, Receptacle Black 0.250" (6.35mm) | 1-2133341-1.pdf |