| Manufacturer Part Number: | LFR-209CW28V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM COOL WHITE CLR 28V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209CW28V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209CW28V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209CW28V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209CW28V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209CW28V is new and unused, you can buy LFR-209CW28V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209CW28V.
| XVDEECNANF-12.000000 | 12MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | XVDEECNANF-12.000000.pdf | |
| BAS7004TA | Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 70V 15mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAS7004TA.pdf | |
| CMKT2207 TR | TRANS NPN/PNP 40V/60V SOT-363 | CMKT2207 TR.pdf | |
| BQ4845YS-A4N | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | BQ4845YS-A4N.pdf | |
| TSH310ID | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SO | TSH310ID.pdf | |
| RMLV0408EGSA-4S2#AA0 | IC SRAM 4MBIT 45NS 32STSOP | RMLV0408EGSA-4S2#AA0.pdf | |
| VE-BN4-EX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-BN4-EX-F4.pdf | |
| VI-B0R-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VI-B0R-IX-F4.pdf | |
| AMC50DTAZ | CONN EDGECARD 100POS .100" | AMC50DTAZ.pdf | |
| D38999/24FB98SA | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24FB98SA.pdf | |
| 8-6609929-7 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 8-6609929-7.pdf | |
| M80-5421822 | 18 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Gold | M80-5421822.pdf | |
| PNDP-40V-Z | 40 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Ivory 0.079" (2.00mm) | PNDP-40V-Z.pdf | |
| RT2010FKE072K7L | RES SMD 2.7K OHM 1% 1/2W 2010 | RT2010FKE072K7L.pdf | |
| MRS25000C7872FCT00 | RES 78.7K OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C7872FCT00.pdf |