| Manufacturer Part Number: | LFR-209B28V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 465NM BLUE CLR 28V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209B28V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209B28V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209B28V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209B28V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209B28V is new and unused, you can buy LFR-209B28V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209B28V.
| TAJB474M050RNJ | 0.47µF Molded Tantalum Capacitors 50V 1210 (3528 Metric) 9.5 Ohm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TAJB474M050RNJ.pdf | |
| 04021J1R6PBSTR | 1.6pF Thin Film Capacitor 100V 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) | 04021J1R6PBSTR.pdf | |
| ECC61DCWI-S288 | CONN EDGECARD 122POS .100" | ECC61DCWI-S288.pdf | |
| KST5550MTF | TRANS NPN 140V 0.6A SOT-23 | KST5550MTF.pdf | |
| M2GL050TS-FG896 | IC FPGA 377 I/O 896FBGA | M2GL050TS-FG896.pdf | |
| 5AGTFD3H3F40I3N | IC FPGA 704 I/O 1517FBGA | 5AGTFD3H3F40I3N.pdf | |
| CLM1C-WKW-CVBWB233 | White, Cool LED Indication - Discrete 3.2V 2-PLCC | CLM1C-WKW-CVBWB233.pdf | |
| VI-2VT-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-2VT-IY-S.pdf | |
| 2834232 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable | 2834232.pdf | |
| RER60FR392RC02 | RES CHAS MNT 0.392 OHM 1% 5W | RER60FR392RC02.pdf | |
| RMCF0201FT4K99 | RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0201 | RMCF0201FT4K99.pdf | |
| 1149580000 | 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1149580000.pdf | |
| CB2JB68R0 | RES 68 OHM 2W 5% CERAMIC WW | CB2JB68R0.pdf | |
| CMF55330R00FKR670 | RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55330R00FKR670.pdf |