| Manufacturer Part Number: | LFR-209B12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 465NM BLUE CLR 12V TS5.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-209B12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-209B12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-209B12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-209B12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-209B12V is new and unused, you can buy LFR-209B12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-209B12V.
| B43458A4398M3 | 3900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43458A4398M3.pdf | |
| C2012X5R1E685K125AC | 6.8µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1E685K125AC.pdf | |
| BFC238042363 | 0.036µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | BFC238042363.pdf | |
| MC68HC705C8AVFNE | HC05 HC05 Microcontroller IC 8-Bit 2.1MHz 8KB (8K x 8) OTP 44-PLCC (17.525x17.525) | MC68HC705C8AVFNE.pdf | |
| 74ABT2541CSCX | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | 74ABT2541CSCX.pdf | |
| MX6AWT-A1-R250-000DE4 | LED Lighting XLamp® MX-6 White, Neutral 4500K 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-A1-R250-000DE4.pdf | |
| HS300 R1 F | RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 300W | HS300 R1 F.pdf | |
| CRCW0402261KFKED | RES SMD 261K OHM 1% 1/16W 0402 | CRCW0402261KFKED.pdf | |
| RC3216J183CS | RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206 | RC3216J183CS.pdf | |
| JBB100DYRN-S1355 | CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 200PO | JBB100DYRN-S1355.pdf | |
| CTV07RF-17-73SD-S15AD | 73 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTV07RF-17-73SD-S15AD.pdf | |
| MS3102E16S-6P | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102E16S-6P.pdf | |
| NLDFT-1-R-L-C240-M50 | 1 Position Circular Connector Line Drain, Female Sockets Crimp Silver | NLDFT-1-R-L-C240-M50.pdf | |
| TXR61AB90-1405AI | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 7/8-28 UNEF 14, D | TXR61AB90-1405AI.pdf | |
| 5452459 | 7 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | 5452459.pdf |