| Manufacturer Part Number: | LFR-206Y28V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 585NM YLW CLR 28V SX6S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-206Y28V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-206Y28V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-206Y28V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-206Y28V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-206Y28V is new and unused, you can buy LFR-206Y28V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-206Y28V.
| 50WXA100MEFCT78X9 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50WXA100MEFCT78X9.pdf | |
| LMLK1-1RS4-29172-2 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | LMLK1-1RS4-29172-2.pdf | |
| 0740582521 | VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL | 0740582521.pdf | |
| ECC08DCWT-S288 | CONN EDGECARD 16POS .100" | ECC08DCWT-S288.pdf | |
| BC516_L34Z | TRANS PNP DARL 30V 1A TO-92 | BC516_L34Z.pdf | |
| LFECP20E-4FN484C | IC FPGA 360 I/O 484FBGA | LFECP20E-4FN484C.pdf | |
| TCM810ZENB713 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | TCM810ZENB713.pdf | |
| TV06RF-21-121PA | 121 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RF-21-121PA.pdf | |
| GTC030-24-19S-025 | GT 12C 12#16 SKT RECP WALL | GTC030-24-19S-025.pdf | |
| DTS24F17-35PE-LC | 55 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | DTS24F17-35PE-LC.pdf | |
| 1945700000 | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1945700000.pdf | |
| CRCW20103K30FKEFHP | RES SMD 3.3K OHM 1% 1W 2010 | CRCW20103K30FKEFHP.pdf |