| Manufacturer Part Number: | LFR-206WW28V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM WARM WHITE CLR 28V SX6S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-206WW28V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-206WW28V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-206WW28V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-206WW28V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-206WW28V is new and unused, you can buy LFR-206WW28V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-206WW28V.
| 10AX560M8X9 | 560µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 10AX560M8X9.pdf | |
| T95D336M025HZSS | 33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 260 mOhm 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm) | T95D336M025HZSS.pdf | |
| ECC44DTAD-S189 | CONN EDGECARD 88POS .100" | ECC44DTAD-S189.pdf | |
| UDZ13B-7 | Zener Diode 13V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | UDZ13B-7.pdf | |
| DSPIC33EP512MC506-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC33EP512MC506-I/PT.pdf | |
| CD4018BEE4 | IC DIV-BY-N COUNTR PRESET 16-DIP | CD4018BEE4.pdf | |
| TCM680COA | Charge Pump Switching Regulator IC Positive and Negative (Dual Rail) Fixed -Vin, 2Vin 2 Output 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TCM680COA.pdf | |
| TLP104(TPL,E | Logic Output Optoisolator 1Mbps Open Collector 3750Vrms 1 Channel 15kV/µs CMTI 6-SO, 5 Lead | TLP104(TPL,E.pdf | |
| ASM15DTAT-S664 | CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD | ASM15DTAT-S664.pdf | |
| DDMM-50P-X | 50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Panel Mount, Through Hole Solder | DDMM-50P-X.pdf | |
| 3031254 | Terminal Block Connector 3 Position Feed Through Blue 12-28 AWG | 3031254.pdf | |
| 9T08052A27R0DAHFT | RES SMD 27 OHM 0.5% 1/8W 0805 | 9T08052A27R0DAHFT.pdf | |
| RN55D18R7FRSL | RES 18.7 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D18R7FRSL.pdf |