| Manufacturer Part Number: | LFR-206R12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 630NM RED CLEAR 12V SX6S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-206R12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-206R12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-206R12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-206R12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-206R12V is new and unused, you can buy LFR-206R12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-206R12V.
| B43504A9476M2 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.86 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9476M2.pdf | |
| F17734222003 | 0.22µF Film Capacitor 253V 630V Polyester, Metallized Axial 0.394" Dia x 1.043" L (10.00mm x 26.50mm) | F17734222003.pdf | |
| 3SMC22A TR13 | TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC | 3SMC22A TR13.pdf | |
| LP098F33CDT | 9.8304MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | LP098F33CDT.pdf | |
| HLC02220HTTR | 22nH Unshielded Multilayer Inductor 202mA 1.9 Ohm Max 0402 (1005 Metric) | HLC02220HTTR.pdf | |
| RNCF0805DTE100R | RES SMD 100 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RNCF0805DTE100R.pdf | |
| ERJ-S03F2000V | RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 | ERJ-S03F2000V.pdf | |
| D38999/24JH21PD | 21 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24JH21PD.pdf | |
| DTS24F25-35BE | 128 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | DTS24F25-35BE.pdf | |
| 929647-02-36-I | 36 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929647-02-36-I.pdf | |
| 1-103635-2 | 13 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 1-103635-2.pdf | |
| 1935378 | 8 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 1935378.pdf | |
| RT0805CRE0784K5L | RES SMD 84.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRE0784K5L.pdf |