| Manufacturer Part Number: | LFR-206G12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Bivar Inc. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED 5MM 515NM GREEN CLR 12V SX6S |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LFR-206G12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LFR-206G12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | Bivar Inc. | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LFR-206G12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LFR-206G12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bivar Inc. all series components. The condition of LFR-206G12V is new and unused, you can buy LFR-206G12V Bivar Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LFR-206G12V.
| B32231D6224M000 | 0.22µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) Axial 0.472" W, 0.276" T x 0.748" L (12.00mm, 7.00mm x 19.00mm) | B32231D6224M000.pdf | |
| M39003/01-6227/TR | 12µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-6227/TR.pdf | |
| 10119130-D0C-50DLF | XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK | 10119130-D0C-50DLF.pdf | |
| JAN2N4234 | TRANS PNP 40V 1A TO39 | JAN2N4234.pdf | |
| BC557B | TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 | BC557B.pdf | |
| PIC16C505/JW | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.5KB (1K x 12) EPROM, UV 14-CDIP | PIC16C505/JW.pdf | |
| SC16C752IB48,128 | IC DUAL UART 64BYTE 48LQFP | SC16C752IB48,128.pdf | |
| LM43602PWPT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 2A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LM43602PWPT.pdf | |
| VI-B31-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VI-B31-MW-B1.pdf | |
| 97-3107A24-11PZ | AB 9C 6#12, 3#8 PIN PLUG | 97-3107A24-11PZ.pdf | |
| 97-4101A22-14S-621 | AB 19C 19#16 SKT RECP | 97-4101A22-14S-621.pdf | |
| T38228-09-0 | 9 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38228-09-0.pdf | |
| RCP1206W180RJED | RES SMD 180 OHM 5% 11W 1206 | RCP1206W180RJED.pdf |