| Manufacturer Part Number: | LEM2520TR33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 600 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LEM2520TR33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LEM2520TR33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | LEM(C)2520 Series 06/Mar/2012 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LE | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 330nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 400mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 600 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 25.2MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 25.2MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LEM2520TR33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LEM2520TR33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LEM2520TR33K is new and unused, you can buy LEM2520TR33K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LEM2520TR33K.
| 9925810000 | CIR BRKR 500MA 480VAC 110VDC | 9925810000.pdf | |
| 10119126-10J-20DLF | XCEDE HD 4W 3PVH 4COL | 10119126-10J-20DLF.pdf | |
| RM 2V | DIODE GEN PURP 400V 1.2A AXIAL | RM 2V.pdf | |
| ATXMEGA192D3-AN | AVR AVR® XMEGA® D3 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 192KB (96K x 16) FLASH 64-TQFP (14x14) | ATXMEGA192D3-AN.pdf | |
| TLV2462QPW | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-TSSOP | TLV2462QPW.pdf | |
| VE-JT1-EW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VE-JT1-EW-F3.pdf | |
| VE-J1B-CW-S | CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W | VE-J1B-CW-S.pdf | |
| MS3102R18-12PW | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102R18-12PW.pdf | |
| TVS07RF-25-19AD | TV 19C 19#12 PIN J/N RECP | TVS07RF-25-19AD.pdf | |
| 1106481-1 | CONN BASE SIDE ENTRY SZ12 M40 | 1106481-1.pdf | |
| 1-2132415-2 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Tin | 1-2132415-2.pdf | |
| 0387090375 | 3 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387090375.pdf | |
| RG1608N-7872-D-T5 | RES SMD 78.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 | RG1608N-7872-D-T5.pdf |