| Manufacturer Part Number: | LE-MG-24W |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9283 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Lamp Replacement White Midget Groove 24V T - 1 3/4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LE-MG-24W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LE-MG-24W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Midget Base LEDs | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Can Replace Lamps | Multiple Midget Groove Base Lamps | |
| Size / Dimension | T - 1 3/4 | |
| Wavelength | - | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V | |
| Base Type | Midget Groove | |
| Color | White | |
| Millicandela Rating | - | |
| Configuration | Single | |
| Applications | Incandescent Replacements, Indicator Lights | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LE-MG-24W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LE-MG-24W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of LE-MG-24W is new and unused, you can buy LE-MG-24W JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LE-MG-24W.
| MKP385256063JBA2B0 | 5600pF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | MKP385256063JBA2B0.pdf | |
| BFC237075824 | 0.82µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) | BFC237075824.pdf | |
| TLC2574IDW | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 20-SOIC | TLC2574IDW.pdf | |
| MB90223PF-GT-263-BND | F²MC-16F F²MC-16F MB90220 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 120-QFP (28x28) | MB90223PF-GT-263-BND.pdf | |
| PCA9554PW,112 | I/O Expander 8 I²C, SMBus 400kHz 16-TSSOP | PCA9554PW,112.pdf | |
| HV5812PJ-G | IC DISPLAY DVR 20CH 80V 28PLCC | HV5812PJ-G.pdf | |
| V300A3V3T264BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W | V300A3V3T264BF3.pdf | |
| SI32268CTS20SL1EVB | Si32268 ProSLIC® Series Telecom, CODEC and SLIC Evaluation Board | SI32268CTS20SL1EVB.pdf | |
| JTAGJET-DAVINCI | DaVinci Devices JTAGjet™ In-Circuit Emulator | JTAGJET-DAVINCI.pdf | |
| AC0402FR-07169KL | RES SMD 169K OHM 1% 1/16W 0402 | AC0402FR-07169KL.pdf | |
| TX32AB00-1404-CS8191 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 7/8-20 UNEF 14 | TX32AB00-1404-CS8191.pdf | |
| 68641-136 | 36 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68641-136.pdf | |
| AA2010FK-0720RL | RES SMD 20 OHM 1% 3/4W 2010 | AA2010FK-0720RL.pdf | |
| D55342H07B220DPBS | RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342H07B220DPBS.pdf | |
| M55342E03B82B5RWS | RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342E03B82B5RWS.pdf |