| Manufacturer Part Number: | LE-BA9S-6W |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Lamp Replacement White Bayonet 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LE-BA9S-6W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LE-BA9S-6W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Can Replace Lamps | - | |
| Size / Dimension | - | |
| Wavelength | 464nm | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6V | |
| Base Type | Bayonet | |
| Color | White | |
| Millicandela Rating | 13000mcd | |
| Configuration | Single | |
| Applications | - | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LE-BA9S-6W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LE-BA9S-6W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of LE-BA9S-6W is new and unused, you can buy LE-BA9S-6W JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LE-BA9S-6W.
| IEG6-36982-35-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEG6-36982-35-V.pdf | |
| IELR11-26886-6 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IELR11-26886-6.pdf | |
| 9401320000 | VARISTOR CHASSIS | 9401320000.pdf | |
| SIT9121AC-1D3-25E135.000000T | OSC XO 2.5V 135MHZ OE | SIT9121AC-1D3-25E135.000000T.pdf | |
| IS61WV2568EDBLL-10TLI | IC SRAM 2MB 10NS 44TSOP | IS61WV2568EDBLL-10TLI.pdf | |
| MAX17005ETP+ | IC MULTI-CHEM BATT CHRGR 20-TQFN | MAX17005ETP+.pdf | |
| RT0603BRD07160KL | RES SMD 160K OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRD07160KL.pdf | |
| AR0402FR-0720RL | RES SMD 20 OHM 1% 1/16W 0402 | AR0402FR-0720RL.pdf | |
| CA3108R10SL-4SF183 | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3108R10SL-4SF183.pdf | |
| GTCL030-24-5S-LC | GT 16C 16#16 SKT RECP WALL RM | GTCL030-24-5S-LC.pdf | |
| A202111 | 11 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | A202111.pdf | |
| A-TB381-TV07SB | 7 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | A-TB381-TV07SB.pdf | |
| D55342H07B390DRWS | RES SMD 390 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342H07B390DRWS.pdf | |
| RN55E1332FRSL | RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55E1332FRSL.pdf |