| Manufacturer Part Number: | LE-0903-04W |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9226 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Lamp Replacement White, Cool Wedge 24V 10.4mm Dia x 20.3mm H |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LE-0903-04W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LE-0903-04W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Wedge Base Lamp LEDs | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Can Replace Lamps | - | |
| Size / Dimension | 10.4mm Dia x 20.3mm H | |
| Wavelength | 6800K | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V | |
| Base Type | Wedge | |
| Color | White, Cool | |
| Millicandela Rating | - | |
| Configuration | Single | |
| Applications | - | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LE-0903-04W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LE-0903-04W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of LE-0903-04W is new and unused, you can buy LE-0903-04W JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LE-0903-04W.
| UEP1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1H2R2MDD1TD.pdf | |
| CDR02BX472BKZRAT | 4700pF 100V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric) 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm) | CDR02BX472BKZRAT.pdf | |
| HM2P83PZF1F1N9 | 110 (88 + 22 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P83PZF1F1N9.pdf | |
| ECC13DKDN | CONN EDGECARD 26POS .100" | ECC13DKDN.pdf | |
| CE3392-44.736 | 44.736MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Enable/Disable | CE3392-44.736.pdf | |
| 2534R-04K | 150µH Unshielded Molded Inductor 285mA 2 Ohm Max Radial | 2534R-04K.pdf | |
| LFECP6E-3F256C | IC FPGA 195 I/O 256FBGA | LFECP6E-3F256C.pdf | |
| VI-202-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-202-CY-F2.pdf | |
| AA0603FR-076M04L | RES SMD 6.04M OHM 1% 1/10W 0603 | AA0603FR-076M04L.pdf | |
| 811-S1-060-10-014101 | 60 Position Spring Piston Connector Through Hole | 811-S1-060-10-014101.pdf | |
| 0395340506 | 6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 0395340506.pdf | |
| 0395431022 | 22 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 0395431022.pdf | |
| CMF556K0400BHEB | RES 6.04K OHM 1/2W .1% AXIAL | CMF556K0400BHEB.pdf |