| Manufacturer Part Number: | LE-0509-02W |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | LEDs - Lamp Replacements |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Lamp Replacement White Wedge 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LE-0509-02W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LE-0509-02W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LEDs - Lamp Replacements | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Can Replace Lamps | - | |
| Size / Dimension | - | |
| Wavelength | - | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V | |
| Base Type | Wedge | |
| Color | White | |
| Millicandela Rating | 6200mcd | |
| Configuration | Single | |
| Applications | - | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LE-0509-02W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LE-0509-02W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of LE-0509-02W is new and unused, you can buy LE-0509-02W JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LE-0509-02W.
| MKP383322100JFP2B0 | 0.022µF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm) | MKP383322100JFP2B0.pdf | |
| BFC241717503 | 0.075µF Film Capacitor 63V 160V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | BFC241717503.pdf | |
| SIT8008BC-73-33E-52.000000G | OSC XO 3.3V 52MHZ | SIT8008BC-73-33E-52.000000G.pdf | |
| STPS10170CB-TR | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 170V 5A Surface Mount TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | STPS10170CB-TR.pdf | |
| MAX1168BCEG+ | 16 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 24-QSOP | MAX1168BCEG+.pdf | |
| REC3-2412SRWZ/H2/A/SMD/CTRL | CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT | REC3-2412SRWZ/H2/A/SMD/CTRL.pdf | |
| V24B36E200BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W | V24B36E200BF3.pdf | |
| V375B36E300BF | CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W | V375B36E300BF.pdf | |
| MCR10ERTF33R0 | RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 | MCR10ERTF33R0.pdf | |
| 97-3107B14S-9PZ-426-417 | AB 2C 2#16S PIN PLUG | 97-3107B14S-9PZ-426-417.pdf | |
| 1-87175-3 | 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) | 1-87175-3.pdf | |
| 1546703-4 | 8 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 1546703-4.pdf | |
| A-TB350-OQ04VF | Terminal Block | A-TB350-OQ04VF.pdf | |
| RG1005P-1621-W-T5 | RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402 | RG1005P-1621-W-T5.pdf | |
| 4108R-1-330LF | RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8DIP | 4108R-1-330LF.pdf |