| Manufacturer Part Number: | LAL04TB151K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µH Unshielded Inductor 175mA 4.2 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04TB151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04TB151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 150µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 175mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04TB151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04TB151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04TB151K is new and unused, you can buy LAL04TB151K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04TB151K.
| ABC13DCKI | CONN EDGECARD 26POS .100" | ABC13DCKI.pdf | |
| EYM22DRSN-S273 | CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD | EYM22DRSN-S273.pdf | |
| PI74AVC164245AEX | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 8 Channel 48-TSSOP | PI74AVC164245AEX.pdf | |
| MIC2583R-KBQS-TR | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 16-QSOP | MIC2583R-KBQS-TR.pdf | |
| S-1155B12-U5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 500mA SOT-89-5 | S-1155B12-U5T1U.pdf | |
| VE-B32-MX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VE-B32-MX-F2.pdf | |
| PT4565N | CONV DC-DC 2VADJ 48VIN 8A VRT | PT4565N.pdf | |
| PT06CGPFA-16-26P | PT 26C 26#20 PIN PLUG | PT06CGPFA-16-26P.pdf | |
| DB25S1A7NA191-146 | DB 25S 1A7N A191 146 | DB25S1A7NA191-146.pdf | |
| 0674929220 | SATA HOST REC. | 0674929220.pdf | |
| 310-87-136-41-001101 | 36 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 310-87-136-41-001101.pdf | |
| RCWE1206R500FKEA | RES SMD 0.5 OHM 1% 1/2W 1206 | RCWE1206R500FKEA.pdf | |
| CRCW06031K43FKTA | RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW06031K43FKTA.pdf | |
| RN55E7503FRE6 | RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55E7503FRE6.pdf |