| Manufacturer Part Number: | LAL04TB150K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 460mA 720 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04TB150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04TB150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 460mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 720 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04TB150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04TB150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04TB150K is new and unused, you can buy LAL04TB150K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04TB150K.
| MP2-H030-54P1-S-LR | CONN HEADER VERT 30POS 5ROW GOLD | MP2-H030-54P1-S-LR.pdf | |
| FXO-HC735-140 | 140MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 55mA Enable/Disable | FXO-HC735-140.pdf | |
| ECX-H37CM-24.000 | OSC 24MHZ 3.3V HCMOS SMD | ECX-H37CM-24.000.pdf | |
| DMP2305U-7 | MOSFET P-CH 20V 4.2A SOT-23 | DMP2305U-7.pdf | |
| AT91SAM7SE256-AU-999 | ARM7® SAM7SE Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 256KB (256K x 8) FLASH 128-LQFP (20x14) | AT91SAM7SE256-AU-999.pdf | |
| AL8807QMP-13 | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Down (Buck) Analog, PWM Dimming 1.3A (Switch) 8-MSOP-EP | AL8807QMP-13.pdf | |
| TPS54360DDA | Buck, Split Rail Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3.5A 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) | TPS54360DDA.pdf | |
| IL711S-3E | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 2 Channel 150Mbps 30kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | IL711S-3E.pdf | |
| JT02RE-12-98S-023 | JT 10C 10#20 SKT RECP | JT02RE-12-98S-023.pdf | |
| MS3108A28-21SW | 37 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3108A28-21SW.pdf | |
| 88640-025LF | 68 Position Card Connector PCMCIA - Type I, II, III Surface Mount, Right Angle Gold | 88640-025LF.pdf | |
| KV10505100J0G | 10 Position Terminal Block Housing for Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | KV10505100J0G.pdf | |
| TS18110C00J0G | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TS18110C00J0G.pdf | |
| RN60C9092CRE6 | RES 90.9K OHM 1/4W .25% AXIAL | RN60C9092CRE6.pdf |