| Manufacturer Part Number: | LAL04TB100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 500mA 580 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04TB100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04TB100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 500mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 580 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 21MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04TB100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04TB100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04TB100K is new and unused, you can buy LAL04TB100K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04TB100K.
| STPS30M80CFP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 80V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack | STPS30M80CFP.pdf | |
| PZU6.8B1,115 | Zener Diode 6.8V 310mW ±2% Surface Mount SOD-323F | PZU6.8B1,115.pdf | |
| HM66A-0732471MLF13 | 470µH Shielded Wirewound Inductor 200mA 2.46 Ohm Max Nonstandard | HM66A-0732471MLF13.pdf | |
| ASMT-JG11-NST01 | LED Lighting Color - Green 525nm (515nm ~ 535nm) 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad | ASMT-JG11-NST01.pdf | |
| 84137870 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | 84137870.pdf | |
| RER70F37R4MCSL | RES CHAS MNT 37.4 OHM 1% 20W | RER70F37R4MCSL.pdf | |
| ERJ-12SF4421U | RES SMD 4.42K OHM 1% 3/4W 2010 | ERJ-12SF4421U.pdf | |
| 2M801-010-07M6-4SA | M801 4C 4#23 SKT RECP THRD | 2M801-010-07M6-4SA.pdf | |
| D38999/24MH53AA | CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN | D38999/24MH53AA.pdf | |
| 66901-226LF | 26 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold, GXT™ | 66901-226LF.pdf | |
| 1895650000 | 42 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 1895650000.pdf | |
| RN60C4322FR36 | RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C4322FR36.pdf | |
| RN65C7502FRSL | RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65C7502FRSL.pdf |