| Manufacturer Part Number: | LAL04SK680K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Inductor 305mA 1.47 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04SK680K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04SK680K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 305mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.47 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 5.7MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04SK680K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04SK680K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04SK680K is new and unused, you can buy LAL04SK680K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04SK680K.
| V480LC80BPX10 | VARISTOR 732.5V 6.5KA DISC 20MM | V480LC80BPX10.pdf | |
| P1172.123NLT | 12µH Shielded Wirewound Inductor 4.5A 29 mOhm Max Nonstandard | P1172.123NLT.pdf | |
| ADM6713SAKSZ-REEL | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-4 | ADM6713SAKSZ-REEL.pdf | |
| GW CS8PM1.EM-LRLT-A333-1 | OSLON SSL 80 5000K | GW CS8PM1.EM-LRLT-A333-1.pdf | |
| MX6AWT-A1-R250-0009B5 | LED Lighting XLamp® MX-6 White 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-A1-R250-0009B5.pdf | |
| VE-JN4-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VE-JN4-EY-S.pdf | |
| FA1-NGSP-PCB-1 | SMB, Fakra Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Board Edge, Cutout; Surface Mount Solder | FA1-NGSP-PCB-1.pdf | |
| 09670370411 | 37 Position One Piece Backshell Connector Gray 180° | 09670370411.pdf | |
| DC8W8SA00LF | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub, Combo Connector 8 (Power) Position | DC8W8SA00LF.pdf | |
| 1654800000 | CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG29 | 1654800000.pdf | |
| SL-123-T-10 | 23 Position Receptacle Connector Gold 0.100" (2.54mm) Through Hole | SL-123-T-10.pdf | |
| 20020013-C101B01LF | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 20020013-C101B01LF.pdf | |
| RG2012P-8253-D-T5 | RES SMD 825K OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012P-8253-D-T5.pdf |