| Manufacturer Part Number: | LAL04SK3R3K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Inductor 670mA 340 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04SK3R3K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04SK3R3K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 670mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 340 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 94MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04SK3R3K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04SK3R3K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04SK3R3K is new and unused, you can buy LAL04SK3R3K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04SK3R3K.
| HSM15DSEH-S13 | CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND | HSM15DSEH-S13.pdf | |
| GCA50DRMH | CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW | GCA50DRMH.pdf | |
| SIT1602AC-22-33E-12.000000E | Oscillator | SIT1602AC-22-33E-12.000000E.pdf | |
| BU4216F-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-SOP | BU4216F-TR.pdf | |
| S-80836CNNB-B8VT2G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-82AB | S-80836CNNB-B8VT2G.pdf | |
| RP20-243.3SAW-HC | 20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV | RP20-243.3SAW-HC.pdf | |
| V24B3V3E100BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W | V24B3V3E100BL2.pdf | |
| RSM28DRKH | CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD | RSM28DRKH.pdf | |
| CTV07RW-21-121PB-P1 | 121 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTV07RW-21-121PB-P1.pdf | |
| 6609103-4 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 6609103-4.pdf | |
| 1718144011 | 11 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Gold | 1718144011.pdf | |
| VD19315000J0G | 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VD19315000J0G.pdf | |
| PCR1206-10RJ1 | RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206 | PCR1206-10RJ1.pdf | |
| Y406526R1000F0R | RES SMD 26.1 OHM 1% 0.8W 2010 | Y406526R1000F0R.pdf |