| Manufacturer Part Number: | LAL04SK330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 370mA 1.03 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04SK330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04SK330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 370mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.03 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04SK330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04SK330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04SK330K is new and unused, you can buy LAL04SK330K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04SK330K.
| LAR2D471MELA25 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2D471MELA25.pdf | |
| CL21A475KAQNNNE | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A475KAQNNNE.pdf | |
| AR30HC471K4R | 470pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R Radial 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) | AR30HC471K4R.pdf | |
| EZP-E1D106MTA | 10µF Film Capacitor 1300V (1.3kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm) | EZP-E1D106MTA.pdf | |
| BFC233866332 | 3300pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) | BFC233866332.pdf | |
| BA3121N | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 8-SIP | BA3121N.pdf | |
| 74AUP1T97GXZ | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-X2SON (1.0x0.8) | 74AUP1T97GXZ.pdf | |
| LTC1627IS8#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 500mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LTC1627IS8#TRPBF.pdf | |
| 5962-8767905KTA | Optoisolator Transistor with Base Output 1500VDC 2 Channel 16-SMD | 5962-8767905KTA.pdf | |
| ERJ-S06F1601V | RES SMD 1.6K OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F1601V.pdf | |
| TVP00RQF-19-31SC-453-LC | TV 15C MIXED(QUAD) SKT RECP | TVP00RQF-19-31SC-453-LC.pdf | |
| 1700711011 | ZSFP+ STACKED 2X1 W/4 LGHT PIPE | 1700711011.pdf | |
| AXT434164 | 34 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | AXT434164.pdf | |
| DF3EA-11P-2H(51) | 11 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Gold | DF3EA-11P-2H(51).pdf |