| Manufacturer Part Number: | LAL04SK151K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µH Unshielded Inductor 175mA 4.2 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04SK151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04SK151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 150µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 175mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04SK151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04SK151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04SK151K is new and unused, you can buy LAL04SK151K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04SK151K.
| 600D147G040DJ4 | 140µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D147G040DJ4.pdf | |
| PS0030VZ12136BJ1 | 120pF 7500V (7.5kV) Ceramic Capacitor R85 Axial, Can - Screw Terminals 1.417" Dia (36.00mm) | PS0030VZ12136BJ1.pdf | |
| RCA06DTKT | CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD | RCA06DTKT.pdf | |
| ABB24DYHN-S1355 | CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS | ABB24DYHN-S1355.pdf | |
| 8N3Q001KG-0028CDI | Clock Oscillator IC 156.25MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0028CDI.pdf | |
| LP3882EMR-1.2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 1.5A 8-SO PowerPad | LP3882EMR-1.2.pdf | |
| VE-JT0-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W | VE-JT0-CY-F2.pdf | |
| VE-252-EV | CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W | VE-252-EV.pdf | |
| PT78HT233H | REGULATOR 3.3V 2A 3PSIP HORZ | PT78HT233H.pdf | |
| MS27467T17F8SL | 8 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS27467T17F8SL.pdf | |
| 76093-0001 | CONN CAGE SFP+ 2X5 W/LIGHT PIPE | 76093-0001.pdf | |
| 10116785-002010LF | 2 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | 10116785-002010LF.pdf | |
| RT0402CRB0756K2L | RES SMD 56.2K OHM 1/16W 0402 | RT0402CRB0756K2L.pdf |