| Manufacturer Part Number: | LAL04SK100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 500mA 580 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04SK100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04SK100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 500mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 580 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 21MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04SK100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04SK100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04SK100K is new and unused, you can buy LAL04SK100K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04SK100K.
| C0805C392G3GACTU | 3900pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C392G3GACTU.pdf | |
| 1-1747981-1 | HDMI Receptacle Connector 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal | 1-1747981-1.pdf | |
| BTA310-800C,127 | TRIAC 800V 10A TO220AB | BTA310-800C,127.pdf | |
| NRS5014T6R8MMGGV | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 1.2A 180 mOhm Max Nonstandard | NRS5014T6R8MMGGV.pdf | |
| 8N3SV75EC-0019CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0019CDI.pdf | |
| ADSP-BF536BBCZ3BRL | IC DSP CTLR 16BIT 208BGA | ADSP-BF536BBCZ3BRL.pdf | |
| MP1-3W-1W-2L-1E-30 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP1-3W-1W-2L-1E-30.pdf | |
| TPS2399EVM | TPS2399 - Power Management, Hot Swap Controller Evaluation Board | TPS2399EVM.pdf | |
| NCV7691GEVK | NCV7691 3, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board | NCV7691GEVK.pdf | |
| TV06RQK-17-52PC | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RQK-17-52PC.pdf | |
| CIR06R-28-6S-F80-T12 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CIR06R-28-6S-F80-T12.pdf | |
| 5558341-1 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded Cat5 | 5558341-1.pdf | |
| 1420001-1 | MQS VERSCHL.PLATTE | 1420001-1.pdf | |
| 802-10-038-10-001101 | 38 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 802-10-038-10-001101.pdf |