| Manufacturer Part Number: | LAL04NA221K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 155mA 5.1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04NA221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04NA221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 155mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 5.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04NA221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04NA221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04NA221K is new and unused, you can buy LAL04NA221K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04NA221K.
| 477RZM035M1615 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 494 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 477RZM035M1615.pdf | |
| MKP383291140JF02W0 | 9100pF Film Capacitor 500V 1400V (1.4kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm) | MKP383291140JF02W0.pdf | |
| GBM22DCBD | CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD | GBM22DCBD.pdf | |
| ACM08DRXI | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | ACM08DRXI.pdf | |
| RGP02-15EHE3/53 | Diode Standard 1500V (1.5kV) 500mA Through Hole DO-204AL (DO-41) | RGP02-15EHE3/53.pdf | |
| SMAJ5954E3/TR13 | Zener Diode 160V 3W ±20% Surface Mount DO-214AC (SMAJ) | SMAJ5954E3/TR13.pdf | |
| PIC18F6493T-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC18F6493T-I/PT.pdf | |
| MC68HC000EI8R2 | EC000 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 8MHz 68-PLCC (25x25) | MC68HC000EI8R2.pdf | |
| TJA1041AT/CM,118 | 1/1 Transceiver Half CAN 14-SO | TJA1041AT/CM,118.pdf | |
| SI3010-F-GS | Telecom IC Direct Access Arrangement (DAA) 16-SOIC | SI3010-F-GS.pdf | |
| ACPL-5631L-100 | Logic Output Optoisolator 10MBd Open Collector, Schottky Clamped 1500VDC 2 Channel 1kV/µs CMTI 8-DIP Butt Joint | ACPL-5631L-100.pdf | |
| VI-J0T-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-J0T-CY-F3.pdf | |
| OQ03538100J0G | 3 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | OQ03538100J0G.pdf | |
| A-TB500-VG22SB | 22 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.197" (5.00mm) 90° Free Hanging (In-Line) | A-TB500-VG22SB.pdf |