| Manufacturer Part Number: | LAL04NA121K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120µH Unshielded Inductor 185mA 3.7 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04NA121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04NA121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 120µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 185mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.7 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04NA121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04NA121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04NA121K is new and unused, you can buy LAL04NA121K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04NA121K.
| MCZ33784EF | IC SENSOR DBUS DSI 2.02 16-SOIC | MCZ33784EF.pdf | |
| LT1019ACN8-2.5#PBF | Series, Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 10mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | LT1019ACN8-2.5#PBF.pdf | |
| 5862203203F | LED Lamp Replacement Yellow Wedge (T10) 14V T - 3 1/4 | 5862203203F.pdf | |
| REC3-4812SRW/H2/C/M/SMD-R | CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT | REC3-4812SRW/H2/C/M/SMD-R.pdf | |
| RM809012 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 12VDC Coil DIN Rail | RM809012.pdf | |
| TV07RL-11-2HN | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07RL-11-2HN.pdf | |
| D38999/26FJ29SBL | 29 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26FJ29SBL.pdf | |
| 5051426-8 | SHV Connector Plug, Female Socket Non-Constant Free Hanging (In-Line) Crimp | 5051426-8.pdf | |
| GTC18SGSN-M89 | 18 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Tin-Lead | GTC18SGSN-M89.pdf | |
| 91812-126LF | 26 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 91812-126LF.pdf | |
| 325030-25-0 | 25 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 325030-25-0.pdf | |
| EXB-V8V162JV | RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 1206 | EXB-V8V162JV.pdf | |
| SFR25H0002004JR500 | RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL | SFR25H0002004JR500.pdf |