| Manufacturer Part Number: | LAL04NA101K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Inductor 275mA 1.8 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04NA101K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04NA101K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 275mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04NA101K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04NA101K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04NA101K is new and unused, you can buy LAL04NA101K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04NA101K.
| B41858C3128M | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 118 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C3128M.pdf | |
| 500D476M063CC5T | 47µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D476M063CC5T.pdf | |
| VJ0805D361KLBAR | 360pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D361KLBAR.pdf | |
| CY28354OXC-400T | IC BUFF 4DDR DIMM 48SSOP | CY28354OXC-400T.pdf | |
| TLV2784IDR | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | TLV2784IDR.pdf | |
| SN74ACT241NSRG4 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | SN74ACT241NSRG4.pdf | |
| FT24C64A-USG-T | IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOP | FT24C64A-USG-T.pdf | |
| MAX6316LUK26BX-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6316LUK26BX-T.pdf | |
| RSE116695 | LOW PROFILE, 2 POLE/10 AMP, WC | RSE116695.pdf | |
| PT01A10-6SW-SR | PT 6C 6#20 SKT RECP | PT01A10-6SW-SR.pdf | |
| M55342K06B2B21PT3 | RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 0805 | M55342K06B2B21PT3.pdf | |
| YC248-FR-07698KL | RES ARRAY 8 RES 698K OHM 1606 | YC248-FR-07698KL.pdf |