| Manufacturer Part Number: | LAL04KB681K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µH Unshielded Inductor 113mA 9.4 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04KB681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04KB681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 680µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 113mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.95MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04KB681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04KB681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04KB681K is new and unused, you can buy LAL04KB681K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04KB681K.
| 08051A391J4T2A | 390pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08051A391J4T2A.pdf | |
| 7L-26.000MCS-T | 26MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 2.5V 2mA | 7L-26.000MCS-T.pdf | |
| 511SCA-AAAG | 100kHz ~ 124.999MHz CMOS, Dual (Complimentary) XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V 26mA Enable/Disable | 511SCA-AAAG.pdf | |
| LQW2UASR75G00L | 750nH Unshielded Wirewound Inductor 360mA 1.54 Ohm Max 1008 (2520 Metric) | LQW2UASR75G00L.pdf | |
| MPIA4040R4-R22-R | 220nH Shielded Wirewound Inductor 10.1A 5.3 mOhm Max Nonstandard | MPIA4040R4-R22-R.pdf | |
| 19R226C | 22mH Unshielded Wirewound Inductor 150mA 22 Ohm Max Radial, Vertical Cylinder | 19R226C.pdf | |
| 105-152K | 1.5µH Unshielded Inductor 280mA 1.2 Ohm Max Nonstandard | 105-152K.pdf | |
| CY14B104K-ZS45XI | IC NVSRAM 4MBIT 45NS 44TSOP | CY14B104K-ZS45XI.pdf | |
| RT0805BRD0710K7L | RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD0710K7L.pdf | |
| ERJ-6BQFR24V | RES SMD 0.24 OHM 1% 1/3W 0805 | ERJ-6BQFR24V.pdf | |
| GTCL030LCF18-19P-B30 | GT 10C 10#16 PIN RECP WALL RM | GTCL030LCF18-19P-B30.pdf | |
| 0878321243 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 0878321243.pdf | |
| PEC02SAHN | 2 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PEC02SAHN.pdf | |
| 432205-06-0 | 6 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 432205-06-0.pdf | |
| RG2012N-2671-W-T1 | RES SMD 2.67KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012N-2671-W-T1.pdf |