| Manufacturer Part Number: | LAL04KB220K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 410mA 840 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL04KB220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL04KB220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 410mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 840 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 9.6MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL04KB220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL04KB220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL04KB220K is new and unused, you can buy LAL04KB220K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL04KB220K.
| B41607A228M9 | 2200µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A228M9.pdf | |
| W2A46D103MAT2A | 10000pF Isolated Capacitor 4 Array 6V X5R 0508 (1220 Metric) 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm) | W2A46D103MAT2A.pdf | |
| CDR32BP3R0BDZRAT | 3pF 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CDR32BP3R0BDZRAT.pdf | |
| MLG0402Q3N4ST000 | 3.4nH Unshielded Multilayer Inductor 180mA 1.1 Ohm Max 01005 (0402 Metric) | MLG0402Q3N4ST000.pdf | |
| TLC7528EN | 8 Bit Digital to Analog Converter 2 20-PDIP | TLC7528EN.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-722E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-722E1.pdf | |
| ISL84051IA | 1 Circuit IC Switch 8:1 100 Ohm 16-QSOP | ISL84051IA.pdf | |
| BACC63BP14H3P9 | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | BACC63BP14H3P9.pdf | |
| BACC63BP28D42PNH | 42 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP28D42PNH.pdf | |
| 1858500000 | TERMINAL MARKER DEK 5/3,5 MC FWZ | 1858500000.pdf | |
| OQ21755000J0G | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | OQ21755000J0G.pdf | |
| P10-56R-L | Ring Terminal Connector 5/16 Stud Circular 10-12 AWG Crimp | P10-56R-L.pdf | |
| 744C0832742FP | RES ARRAY 4 RES 27.4K OHM 2012 | 744C0832742FP.pdf |