| Manufacturer Part Number: | LAL03TB821K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820µH Unshielded Inductor 40mA 30 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB821K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB821K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 820µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 30 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.85MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB821K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB821K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB821K is new and unused, you can buy LAL03TB821K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB821K.
| 1808CC102KAT1A | 1000pF 630V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) | 1808CC102KAT1A.pdf | |
| CMR04F131FPDM | CMR MICA | CMR04F131FPDM.pdf | |
| 2N2329AS | DIODE SILICON CTRL | 2N2329AS.pdf | |
| ZL38080LDF1 | IC AUDIO PROC AUTO HANDSFR 64QFN | ZL38080LDF1.pdf | |
| UCC5696PNR | SCSI, LVD Terminator 27 Terminations 80-LQFP (12x12) | UCC5696PNR.pdf | |
| TLC4502ACDRG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLC4502ACDRG4.pdf | |
| HSME-C130 | Green 573nm LED Indication - Discrete 1.94V 0603 (1608 Metric) | HSME-C130.pdf | |
| VE-BTF-CV-S | CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W | VE-BTF-CV-S.pdf | |
| EVAL-AD7156EBZ | AD7156 - Touch, Capacitive Sensor Evaluation Board | EVAL-AD7156EBZ.pdf | |
| CSR25120R075F | RES SMD 0.075 OHM 1% 1W 2512 | CSR25120R075F.pdf | |
| GSA30DRSZ-S273 | CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD | GSA30DRSZ-S273.pdf | |
| CA3106F24-5PBL/G | 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106F24-5PBL/G.pdf | |
| CRCW06031K24DHEAP | RES SMD 1.24KOHM 0.5% 1/10W 0603 | CRCW06031K24DHEAP.pdf | |
| RN60D2321FRSL | RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D2321FRSL.pdf |