| Manufacturer Part Number: | LAL03TB820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 82µH Unshielded Inductor 95mA 6.3 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 82µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 95mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 5.3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB820K is new and unused, you can buy LAL03TB820K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB820K.
| ELXS201VSN391MP25S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS201VSN391MP25S.pdf | |
| C0603C152K3RACTU | 1500pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C152K3RACTU.pdf | |
| 04023A470KAT2A | 47pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 04023A470KAT2A.pdf | |
| GRM1887U1H5R1DZ01D | 5.1pF 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1887U1H5R1DZ01D.pdf | |
| B32529C154K | 0.15µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm) | B32529C154K.pdf | |
| LELZXK1-36690-20-V | CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER | LELZXK1-36690-20-V.pdf | |
| RSM10DRXS | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | RSM10DRXS.pdf | |
| GBM43DCBS-S189 | CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD | GBM43DCBS-S189.pdf | |
| CDRH2D14NP-8R2NC | 8.2µH Shielded Inductor 800mA 281 mOhm Max Nonstandard | CDRH2D14NP-8R2NC.pdf | |
| LTC2335HLX-16#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 48-LQFP (7x7) | LTC2335HLX-16#PBF.pdf | |
| VE-24B-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-24B-CY-F2.pdf | |
| TV07RW-15-5S | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07RW-15-5S.pdf | |
| OSTVK213250 | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 45° Through Hole | OSTVK213250.pdf |