| Manufacturer Part Number: | LAL03TB681K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µH Unshielded Inductor 45mA 28 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 680µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 45mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 28 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.95MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB681K is new and unused, you can buy LAL03TB681K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB681K.
| GRM1885C1H5R0BA01D | 5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H5R0BA01D.pdf | |
| C907U222MYVDCAWL45 | 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C907U222MYVDCAWL45.pdf | |
| 595D225X0010T2W | 2.2µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 0805 (2012 Metric) 8.6 Ohm 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm) | 595D225X0010T2W.pdf | |
| CPDH5V0P-HF | TVS DIODE 5VWM 13VC SOD523 | CPDH5V0P-HF.pdf | |
| SG-310SCF 24.5760MB0 | 24.576MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 2.5mA Standby (Power Down) | SG-310SCF 24.5760MB0.pdf | |
| HSMS-2829-TR2G | RF Diode Schottky - Cross Over 15V 1A SOT-143-4 | HSMS-2829-TR2G.pdf | |
| CENB1010A1240B01 | 12V 10W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately) Input | CENB1010A1240B01.pdf | |
| 85101RM1811S50 | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | 85101RM1811S50.pdf | |
| AIB6PMA23-20-19PC | GT 3C 3#8 PIN PLUG | AIB6PMA23-20-19PC.pdf | |
| M80-7544442 | 44 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | M80-7544442.pdf | |
| CMF60237R00FKEA | RES 237 OHM 1W 1% AXIAL | CMF60237R00FKEA.pdf | |
| RN55D7R50FRE6 | RES 7.5 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D7R50FRE6.pdf |