| Manufacturer Part Number: | LAL03TB330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 120mA 4.1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 120mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB330K is new and unused, you can buy LAL03TB330K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB330K.
| CGJ5F4C0G2H681J085AA | 680pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGJ5F4C0G2H681J085AA.pdf | |
| 0362.125V | FUSE GLASS 125MA 32VAC/VDC 8AG | 0362.125V.pdf | |
| ACM11DRTH | CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD | ACM11DRTH.pdf | |
| RS3MB-13-F | DIODE GEN PURP 1KV 3A SMB | RS3MB-13-F.pdf | |
| BC327-25ZL1G | TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 | BC327-25ZL1G.pdf | |
| SPMWH1229AD5SGQKSA | LED Lighting LM283B White, Cool 5700K 9.4V 100mA 120° 2-SMD, Flat Lead | SPMWH1229AD5SGQKSA.pdf | |
| LCW W5SM-GZJX-Q3R5-Z | LED Lighting Golden DRAGON® White, Warm 2700K 3.2V 350mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | LCW W5SM-GZJX-Q3R5-Z.pdf | |
| RP10-4805DAW/N-HC | CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-05VOU | RP10-4805DAW/N-HC.pdf | |
| BACC63BP10D20P8 | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | BACC63BP10D20P8.pdf | |
| 97-3101A28-15SZ | AB 35C 35#16 SKT PLUG | 97-3101A28-15SZ.pdf | |
| P1L12A-F1 | LENS ARRAY FOR MT CONNECTORS | P1L12A-F1.pdf | |
| 890-18-027-10-004101 | 27 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 890-18-027-10-004101.pdf | |
| 432110-21-0 | 21 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 432110-21-0.pdf | |
| PFS35-910RF1 | RES SMD 910 OHM 1% 35W TO263 | PFS35-910RF1.pdf |