| Manufacturer Part Number: | LAL03TB221K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 75mA 17 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 75mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 17 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB221K is new and unused, you can buy LAL03TB221K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB221K.
| MKP386M522125YT1 | 2.2µF Film Capacitor 550V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box 2.284" L x 0.984" W (58.00mm x 25.00mm) | MKP386M522125YT1.pdf | |
| 27ASL24C-2US | FUSE 27KV 24AMP ASL - 2 SHOT | 27ASL24C-2US.pdf | |
| AMM06DRTS | CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD | AMM06DRTS.pdf | |
| ACC18DCKD | CONN EDGECARD 36POS .100" | ACC18DCKD.pdf | |
| MH3261-501Y | 500 Ohm Impedance Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) Surface Mount Power, Signal Line 3A 1 Lines 40 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | MH3261-501Y.pdf | |
| EP3SL150F780I4 | IC FPGA 488 I/O 780FBGA | EP3SL150F780I4.pdf | |
| 74AUP1G0832GS,132 | AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input 6-XSON, SOT1202 (1x1) | 74AUP1G0832GS,132.pdf | |
| VE-B7H-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VE-B7H-EY-F4.pdf | |
| VE-21F-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VE-21F-MX-F1.pdf | |
| VI-2TX-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W | VI-2TX-MX-F1.pdf | |
| PT02E20-24SY | PT 24C 24#20 SKT RECP | PT02E20-24SY.pdf | |
| TVS06RK-23-54P | 53 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TVS06RK-23-54P.pdf | |
| 325235-14-0 | 14 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 325235-14-0.pdf | |
| 0395431013 | 13 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 0395431013.pdf |