| Manufacturer Part Number: | LAL03TB121K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120µH Unshielded Inductor 90mA 13 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 120µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 90mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB121K is new and unused, you can buy LAL03TB121K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB121K.
| GRM0336S1E2R6CD01D | 2.6pF 25V Ceramic Capacitor S2H 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0336S1E2R6CD01D.pdf | |
| MKP385330063JD02W0 | 0.03µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | MKP385330063JD02W0.pdf | |
| Z86C9325FSC00TR | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 25MHz ROMless 44-QFP (10x10) | Z86C9325FSC00TR.pdf | |
| LMH0307GR | IC CBL DVR DUAL 3G HD/SD 25-UARY | LMH0307GR.pdf | |
| S-13A1E15-E6T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 1A 6-HSOP | S-13A1E15-E6T1U3.pdf | |
| V23030H2021A204 | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) Through Hole | V23030H2021A204.pdf | |
| MCR03EZPFX30R0 | RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603 | MCR03EZPFX30R0.pdf | |
| TVPS00RF-13-8JN-LC | TV 8C 8#20 SKT RECP | TVPS00RF-13-8JN-LC.pdf | |
| 09000005166 | ACCY CABLE CLAMP PLASTIC PG13.5 | 09000005166.pdf | |
| 194002-3 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.250" (6.35mm) Through Hole Silver | 194002-3.pdf | |
| M55342E12B200DRTI | RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 | M55342E12B200DRTI.pdf | |
| YC162-FR-0710K2L | RES ARRAY 2 RES 10.2K OHM 0606 | YC162-FR-0710K2L.pdf | |
| 4814P-T02-101LF | RES ARRAY 13 RES 100 OHM 14SOIC | 4814P-T02-101LF.pdf |