| Manufacturer Part Number: | LAL03TB102K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1mH Unshielded Inductor 40mA 33 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB102K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB102K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 1mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 33 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.4MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB102K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB102K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB102K is new and unused, you can buy LAL03TB102K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB102K.
| SMCJ85CA-M3/9AT | TVS DIODE 85VWM 137VC DO-214AB | SMCJ85CA-M3/9AT.pdf | |
| ROV20-511K-S-2 | VARISTOR 510V 6.5KA DISC 20MM | ROV20-511K-S-2.pdf | |
| 0876912003 | PWR CONN RCPT VERT PF GOLD 2POS | 0876912003.pdf | |
| HCM4912000393ABJT | 12.000393MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount HC49/US | HCM4912000393ABJT.pdf | |
| CDLL5269 | Zener Diode 87V 10W ±20% Surface Mount DO-213AB | CDLL5269.pdf | |
| IDT71V124SA10YI | IC SRAM 1MBIT 10NS 32SOJ | IDT71V124SA10YI.pdf | |
| RP60-483.3SG/N-HC | CONV DC/DC 60W 36-75VIN 3.3VOUT | RP60-483.3SG/N-HC.pdf | |
| PCN-105D3MH | PCN-105D3MH 000 | PCN-105D3MH.pdf | |
| DC100A10 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | DC100A10.pdf | |
| MS27466T25F29SB-LC | 29 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS27466T25F29SB-LC.pdf | |
| 0936013641 | CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B M25 | 0936013641.pdf | |
| 2PSWTCP | 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 2PSWTCP.pdf | |
| 0395237818 | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395237818.pdf |