| Manufacturer Part Number: | LAL03TB100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 160mA 2.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TB100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TB100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 160mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 21MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TB100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TB100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TB100K is new and unused, you can buy LAL03TB100K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TB100K.
| GRM155C80G684KE19J | 0.68µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155C80G684KE19J.pdf | |
| GCC22DCSN-S288 | CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND | GCC22DCSN-S288.pdf | |
| GMC12DRXH | CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD | GMC12DRXH.pdf | |
| EMC18DRTH | CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND | EMC18DRTH.pdf | |
| SG5032CAN 5.000000M-TJGA3 | 5MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.6 V ~ 3.6 V 3mA Standby (Power Down) | SG5032CAN 5.000000M-TJGA3.pdf | |
| PM0402-47NJ | 47nH Unshielded Multilayer Inductor 150mA 1.3 Ohm Max 0402 (1005 Metric) | PM0402-47NJ.pdf | |
| CY22392ZXC-394 | IC CLOCK GENERATOR | CY22392ZXC-394.pdf | |
| BA3472FJ-GE2 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOP-J | BA3472FJ-GE2.pdf | |
| AF0201JR-073K6L | RES SMD 3.6K OHM 5% 1/20W 0201 | AF0201JR-073K6L.pdf | |
| JBXSR0G02FSSDSR | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | JBXSR0G02FSSDSR.pdf | |
| TV07RF-21-121S-S25AD | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TV07RF-21-121S-S25AD.pdf | |
| DBMM13W3SM | 13 (10 + 3 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole Solder | DBMM13W3SM.pdf | |
| OSTTJ070152 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 180° Free Hanging (In-Line) | OSTTJ070152.pdf | |
| RLR07C4320FSRSL | RES 432 OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C4320FSRSL.pdf |