| Manufacturer Part Number: | LAL03TA3R9K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Inductor 200mA 1.6 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LAL03TA3R9K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LAL03TA3R9K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LA | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 65MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LAL03TA3R9K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LAL03TA3R9K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LAL03TA3R9K is new and unused, you can buy LAL03TA3R9K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LAL03TA3R9K.
| UPS0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J101MDD.pdf | |
| IDLK1-224-49 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IDLK1-224-49.pdf | |
| STK554U360B-E | IC MOTOR DRIVER | STK554U360B-E.pdf | |
| SST-50-W57S-F21-GG201 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) SST-50 White, Cool Square | SST-50-W57S-F21-GG201.pdf | |
| SPF-500-12G | AC/DC CONVERTER 12V 500W | SPF-500-12G.pdf | |
| AF0603FR-07127KL | RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0603 | AF0603FR-07127KL.pdf | |
| MS3450W18-12SW | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | MS3450W18-12SW.pdf | |
| 9-146280-0-02 | 2 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 9-146280-0-02.pdf | |
| 1283460000 | 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1283460000.pdf | |
| LCBX1/0-14H-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 1/0 AWG 1/4 Stud | LCBX1/0-14H-X.pdf | |
| TNPW0805360RBETA | RES SMD 360 OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW0805360RBETA.pdf | |
| 766143821GP | RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14SOIC | 766143821GP.pdf |