| Manufacturer Part Number: | FW4604-TL-2W |
|---|---|
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FW4604-TL-2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FW4604-TL-2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Wafer Fab Site Japan 9/Nov/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | ON Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | N and P-Channel | |
| FET Feature | Logic Level Gate, 4.5V Drive | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6A, 4.5A | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 39 mOhm @ 6A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 9.1nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 490pF @ 10V | |
| Power - Max | 1.8W | |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-SOIC | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FW4604-TL-2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FW4604-TL-2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ON Semiconductor all series components. The condition of FW4604-TL-2W is new and unused, you can buy FW4604-TL-2W ON Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FW4604-TL-2W.
| UPS1J4R7MDD1TD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J4R7MDD1TD.pdf | |
| MAL204855332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204855332E3.pdf | |
| MKP385391200JKP2T0 | 0.091µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm) | MKP385391200JKP2T0.pdf | |
| EBA14DTAN | CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD | EBA14DTAN.pdf | |
| DG303BDJ-E3 | 2 Circuit IC Switch 2:1 50 Ohm 14-PDIP | DG303BDJ-E3.pdf | |
| MCP23S08T-E/SO | I/O Expander 8 SPI 10MHz 18-SOIC | MCP23S08T-E/SO.pdf | |
| 89HPES6T5ZBBCG8 | Switch Interfacing Interface 196-CABGA (15x15) | 89HPES6T5ZBBCG8.pdf | |
| R0.25D12-123.3 | CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT | R0.25D12-123.3.pdf | |
| VE-BNF-MU | CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W | VE-BNF-MU.pdf | |
| EVALSTPM32 | STPM32 - Power Management, Energy/Power Meter Evaluation Board | EVALSTPM32.pdf | |
| CMRA4835E | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) SSR with Integrated Heat Sink | CMRA4835E.pdf | |
| CA3106F18-13PB | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106F18-13PB.pdf | |
| 0015453216 | 16 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 0015453216.pdf | |
| 2-592624-2 | TJ F/B 20D55 | 2-592624-2.pdf |