| Manufacturer Part Number: | FSBM30SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 30A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM30SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM30SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 30A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM30SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM30SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM30SM60A is new and unused, you can buy FSBM30SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM30SM60A.
| B43508F2477M87 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2477M87.pdf | |
| BFC237011155 | 1.5µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) | BFC237011155.pdf | |
| PE-0402CD6N2KTG | 6.2nH Unshielded Wirewound Inductor 760mA 83 mOhm Max Nonstandard | PE-0402CD6N2KTG.pdf | |
| MC68HC000EI8R2 | EC000 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 8MHz 68-PLCC (25x25) | MC68HC000EI8R2.pdf | |
| XR17C152IM-F | IC UART PCI BUS DUAL 100TQFP | XR17C152IM-F.pdf | |
| F12916_CRYSTAL-RS | LENS 1POS 46.8MM DIA RND CLEAR | F12916_CRYSTAL-RS.pdf | |
| VE-JTK-MZ | CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W | VE-JTK-MZ.pdf | |
| PATT1206E4700BGT1 | RES SMD 470 OHM 0.1% 0.4W 1206 | PATT1206E4700BGT1.pdf | |
| CRCW0805237RFKEA | RES SMD 237 OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW0805237RFKEA.pdf | |
| C0909A12-12P9-106 | 26500 12C 12#20 P BY PLUG LC | C0909A12-12P9-106.pdf | |
| D38999/20FH35AD | 100 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | D38999/20FH35AD.pdf | |
| 1645510000 | 9 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1645510000.pdf | |
| RNF12GTD16R0 | RES 16 OHM 1/2W 2% AXIAL | RNF12GTD16R0.pdf |